Kaczkan - Jakie są zalety podłogi dębowej?

Dąb jest uznawany za jeden z najszlachetniejszych gatunków drewna – i nie bez powodu. Jego długowieczność jako drzewa oraz wyjątkowa trwałość desek dębowych to najważniejsze cechy, dla których dębina cieszy się niesłabnącą popularnością jako wysokiej klasy materiał na podłogi.

Powierzchnia ułożona z dębowych desek albo dębowy parkiet cechuje się bardzo wysoką odpornością mechaniczną na zarysowania oraz wgniecenia, a ponadto jest doskonałym izolatorem akustycznym i termicznym. Dzięki temu w pomieszczeniach z dębową podłogą jest cieplej i ciszej, niż np. w takich, gdzie podłoga została ułożona ze standardowych paneli.

Równie istotne są także względy estetyczne. Naturalnie jasne wybarwienie podłogi dębowej sprawia, iż doskonale pasuje ona do każdego typu wnętrza, od urządzonych klasycznie, poprzez eklektyczne aż po nowoczesne aranżacje w stylu industrialnym. Charakterystyczne, pełne nieregularności usłojenie i obecność licznych drobnych sęków sprawia, że drewno dębowe prezentuje się dobrze zarówno na większych powierzchniach, jak i w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.